Patru zile de distracție la Giurgiu cu ocazia Zilei Municipiului Giurgiu

Începând de mâine 20 aprilie, până pe 23 aprilie, atunci când îl sărbătorim pe Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Patronul Spiritual al orașului, în zona adiacentă hotelului Steaua Dunării, giurgiuvenii sunt așteptați la spectacole în aer liber, organizatorii amenajând și un parc de distracții, dar și un târg.
Astfel, începând de mâine 20 aprilie, seria spectacolelor va debuta de la ora 19:00, iar până la ora 23:00, vor urca pe scenă pentru a încânta publicul Dj Deny, Eduard Stoica, Jessica Lăzărescu și Debu.
Tot mâine, la Ateneul “Nicolae Bălănescu”, începând cu ora 11:00, primarul municipiului Giurgiu va premia 18 cupluri care au împlinit 50 de ani de căsătorie, iar la ora 13:00, la Școala de Muzică și Arte Plastice “Victor Karpis” va avea loc festivitatea de premiere a elevilor care au câștigat premii în cadrul concursului “Cum văd eu orașul meu”.

Ultima modificare: 20.04.2023 – 08:39 de către Administrator

Anteriorul Anunț – Concurs – pentru ocuparea postului contractual de execuție vacant de îngrijitor – CENTRUL CULTURAL LOCAL “ION VINEA” GIURGIU